Prosta dieta na zrzucenie 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis

Dieta pudełkowa w zasięgu ręki !

Prosta dieta na zrzucenie 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis

dieta 10 kg w 2 tygodnie jadłospis

Pomimo że wiele osób sądzi, iż niemożliwe jest zrzucenie 10 kilogramów w ciągu dwóch tygodni, to w rzeczywistości tak szybka utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej jest możliwa. Co prawda, błyskawiczne schudnięcie może nieść za sobą wiele reperkusji, aczkolwiek nierzadko jest prawdziwym marzeniem dla kobiet, które marzą o pięknej figurze i atrakcyjnej sylwetce. Choć tak szybkie zrzucenie nadmiaru kilogramów nie jest prostym zadaniem, to istnieje kilka sposobów, które mogą znacząco ułatwić osiągnięcie zamierzonego celu. 

 Wstęp – wszystko o diecie

 Dieta jest powszechnie stosowana nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby chcące mieć estetyczną sylwetkę lub zmagające się z problemami zdrowotnymi. Pomimo że wielu ludzi ma problem ze skutecznym zmobilizowaniem się do przejścia na dietę, to w ostatnich latach coraz więcej osób zaczyna troszczyć się o swoją sylwetkę.

Odpowiednio dobrana dieta umożliwia bowiem nie tylko zrzucenie nadmiaru kilogramów, ale również usatysfakcjonowanie swoich kubków smakowych. Zanim jednak przejdziemy na dietę, warto przyjąć sobie odpowiednie cele i znaleźć drogę, która pozwoli nam je osiągnąć. Najbardziej racjonalne są diety, które umożliwiają powolne i stopniowe chudnięcie, jednak niekiedy kobiety stają przed trudnymi sytuacjami, kiedy po prostu muszą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w kilkanaście dni. Dieta 10 kg w 2 tygodnie jadłospis nie jest zbyt skomplikowana, a jej efekty zazwyczaj są względnie skuteczne, dlatego cieszy się ona sporą popularnością wśród zdeterminowanych pań. 

 Pij dużą ilość wody

 Podstawowym czynnikiem, który jest absolutnie obligatoryjny w skutecznym chudnięciu, jest picie bardzo dużej ilości wody. Jeżeli zależy nam na błyskawicznej utracie zbędnych kilogramów, to powinniśmy wystrzegać się słodzonych napoi, a nawodnienie powinno odbywać się wyłącznie za pomocą wody niegazowanej.

Aby zauważyć widoczne efekty, niezbędne jest wypijanie co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Dzięki temu przyspieszony zostanie nasz metabolizm, a my będziemy mieli więcej energii do ćwiczeń oraz dalszego odchudzania. Trzeba pamiętać, że odpowiednie nawodnienie jest podstawą podczas odchudzania, dlatego podczas intensywnej redukcji pod żadnym pozorem nie wolno zapominać o butelce z wodą. Co ważne, woda ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, albowiem spożyta przed jedzeniem ewidentnie hamuje apetyt. Dzięki temu powinniśmy spożywać znacznie mniej pokarmów bez równoczesnego poczucia głodu. 

 Jadłospis na pierwszy tydzień

  Podczas zrucania 10 kilogramów w 14 dni najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie oraz ćwiczenia, jednak osiągnięcie błyskawicznych efektów jest niemożliwe bez odpowiedniej diety. Szczególnie kluczowy w tym aspekcie jest pierwszy tydzień, albowiem wówczas możemy zobaczyć najwyraźniejsze efekty. Aby schudnąć tak znacznie, niezbędne jest stosowanie diety niskokalorycznej. Dlatego właśnie w trakcie dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż 1500 kilokalorii. Co ważne, istotne jest regularne spożywanie posiłków, albowiem zbyt długie przerwy w jedzeniu mogą dać odwrotny efekt. Fajnie sprawdza się dieta pudełkowa od firmy Cud i Miód. Warto stawiać przede wszystkim na warzywa oraz produkty zawierające białko. 

 W pierwszym tygodniu śniadania powinny wynosić około 300 kilokalorii. W tej roli świetnie sprawdzają się przede wszystkim owoce np. banany. Jadłospis na pierwszy tydzień powinien także zawierać śniadania bazujące na chlebie razowym oraz łososiu. Dobrze spisują się także niewielkie jogurty naturalne. Najbardziej kalorycznym posiłkiem powinien być oczywiście obiad. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinien on przekraczać 500 kilokalorii.

W tej roli warto postawić na pierś z kurczaka, barszcz, zupę pomidorową lub niskokaloryczną sałatkę. Na kolację warto spożywać natomiast ryby z dodatkiem warzyw, pitę z serem i dodatkami lub chleb z tuńczykiem. Ważne jest, aby kolacji nie spożywać zbyt późno, albowiem może to negatywnie wpłynąć na nasz organizm i sprawić, że odchudzanie nie przebiegnie po naszej myśli. 

Jadłospis na drugi tydzień

Zastosowanie diety 10 kg w 2 tygodnie –  jadłospis powinien być szczegółowo zaplanowany. Choć najważniejszy jest pierwszy tydzień, to bardzo ważne są odpowiednie nawyki żywieniowe również w trakcie pozostałych siedmiu dni. W drugim tygodniu również należy unikać fast foodów, soli, cukru oraz smażonych potraw. Na śniadania najlepiej stawiać na jajka. Są one bogatym źródłem białka, dlatego można je spożywać w różnych formach.

Obiad w drugim tygodniu powinien bazować głównie na sałatkach z kurczakiem albo rybą. Będą one atrakcyjne nie tylko pod kątem smakowym, ale również umożliwią błyskawiczne pozbycie się nadwagi. Jeżeli jednak jesteś wegetarianką, to na obiad powinnaś spożywać przede wszystkim warzywa gotowane na parze. Na kolację można również spożywać jajka, aczkolwiek oprócz nich dobrze spiszą się szeroko pojęte cytrusy. Pomiędzy posiłkami bardzo ważne jest picie dużej ilości wody. Aby dodać jej walorów smakowych, można umieścić w niej miętę bądź cytrynę. Dzięki temu odchudzanie powinno być jeszcze bardziej efektywne.